24-09-2021
Nawigacja
BIP
Międzyszkolny Rajd Rowerowy "Przemysłowa Częstochowa"
2 czerwca - pomimo deszczowej pogody - uczniowie z klas IV - VI, pod opieką p. Anny Piotrowskiej i p. Krzysztofa Góreckiego, wzięli udział w Międzyszkolnym Rajdzie Rowerowym "Przemysłowa Częstochowa". Podczas 12 kilometrowej, deszczowej przejażdżki zobaczyliśmy na co dzień niedostępne tereny elektrociepłowni "Fortum", zakładów "Polontex", dawnej fabryki "Elanex" a także okolice Zapałczarni, dawnego browaru i Huty Częstochowa. Na koniec zatrzymaliśmy się w Domu Kultury "Hutnik" (dawnym pałacyku Hantkego - pierwszego właściciela Huty w Częstochowie), w którym otrzymaliśmy ciepły posiłek,a także wzięliśmy udział w loterii pamiątkowych upominków - do niektórych los się uśmiechnął.:)"
rajd rowerowy przemyslowa czestochowarajd rowerowy przemyslowa czestochowa
Festyn z okazji Dnia Dziecka

W dniu 30 maja w naszej szkole odbył się Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy super się bawiliśmy!!!

Zapraszamy do obejrzenia folmów w naszej Filmotece!

Dzień Dziecka

Tuwimiada
9 maja 2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I-wszym Powiatowym Konkursie Literacko - Recytatorskim "Tuwimiada" - poświęconym poezji Juliana Tuwima. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 19 (przy Zespole Szkół nr 3). Rywalizowali w nim uczniowie z sześciu szkół tym bardziej gratulujemy zajęcia w nim:
II miejsca Mai Urbańskiej (kl. IV) - "Zosia Samosia"
oraz
III miejsca Rafała Bajcera (kl VI) - "Lokomotywa"

Równie ładnie, choć już poza podium, zaprezentowała swoją interpretację "Słonia Trąbalskiego" Natalia Rau (kl. VI)

Gratulujemy dużego sukcesu!
tuwim konkurs szkoła podstawowa nr 22  tuwim konkurs szkoła podstawowa nr 22  tuwim konkurs szkoła podstawowa nr 22  
tuwim konkurs szkoła podstawowa nr 22  tuwim konkurs szkoła podstawowa nr 22

V Parada Postaci Literackich
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Paradzie Postaci Literackich zorganizowanej przez Sekcję Bibliotekarską przy ZNP w Częstochowie z okazji obchodów Międzynarodowego Dna Książki i Praw Autorskich. Naszą szkołę reprezentowały klasy: oddział przedszkolny (z wychowawczynią p. Beatą Chatys), druga (z wychowawczynią p. Olgą Łapaj) i trzecia (z wychowawczynią p. Brygidą Puczyńską) oraz nauczyciel - bibliotekarz p. Krzysztof Górecki. Otrzymaliśmy nagrody za stroje a nawet wyróżnienie za baner promujący czytelnictwo - Gratulacje!
Biblioteka Pedagogiczna
W poniedziałek, 14 kwietnia, oddział przedszkolny z naszej szkoły odwiedził Bibliotekę Pedagogiczną. Wysłuchaliśmy bajek o zwierztętach czytanych przez panią pracującą w leśnictwie w Złotym Potoku. Przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o mieszkańcach lasu. Następnie zwiedziliśmy zakamarki Biblioteki Pedagogicznej.
Szkoła bez barier

 INFORMACJA O NABORZE DO PROJEKTU PN. „SZKOŁA BEZ BARIER”

 Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Szkoła bez barier” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia  i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych
 i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2. – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych..

 Projekt przewiduje udział uczniów i uczennic z niepełnosprawnością w zajęciach specjalistycznych oraz  uczniów i uczennic z niepełnosprawnością i zdrowych  w zajęciach integracyjnych z 51 Szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.

Czytaj więcej <--------

Rekrutacja

Plakat

Międzyszkolna Gra Terenowej z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autosrkch

Serdecznie zapraszamy uczniów ze szkół Podstawowych z klas I - III oraz z klas IV - VI do wzięcia udziału w Międzyszkolnej Grze Terenowej z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autosrkch. Gra odbędzie się 29 kwietnia, zapisy gra.sp22@op.pl Szczegóły tu - w załączniku.

Rekrutacja do klas pierwszych

Informujemy, że  od 3 do 21 marca 2014 roku trwają zapisy do klas pierwszych dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, urodzonych w 2007 roku (siedmiolatków) i w pierwszej połowie roku 2008 - do 30 czerwca (sześciolatków).
Zapisując dziecko należy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie lub w sekretariacie szkoły.

Przypominamy, że sekretariat szkoły jest czynny ow od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 do 15:00

Kandydaci zamieszkali poza obwodem naszej szkoły również mogą być przyjęcio do naszej szkoły (po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego). W tym przypadku należy wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015.

 

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji "Sześciolatki w szkole"

Szkolny Konkurs Zimowej Piosenki Nasza Zima Zła
 • We wtorek, 25 lutego odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Zimowej Piosenki Nasza Zima Zła, zorganizowany przez p. Brygidę Puczyńską i p. Małgorzatę Popielarz. W konkursie występowali uczniowie z klas I - III i z oddziału przedszkolnego. Jury w składzie p. Sylwia Kurcab (doradca z RODN "WOM"), p. Danura Polak (Poseł na sejm dwóch kadencji) i Pani dyrektor naszej szkoły A. Kałużna, przyznało następujące miejsca:

  I miejsce Weronika Patysiak kl. II
  II miejsce Julia Karoń kl. III
  II miejsce Aleksandra Wachecka kl. II
  III miejsce Dastin Foltyn kl. III

  wyróżnienie Kacper Gładysz oddział przedszkolny

film do obejrzenia tutaj http://www.youtube.com/watch?v=GBoxB7f3Hao&feature=youtu.be

konkurs piosenki Nasza Zima zła

 

ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I ZESPOŁÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015

ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I ZESPOŁÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Informujemy, że rekrutacja do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i zespołach na rok szkolny 2014/2015 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru. Rekrutacja będzie prowadzona  w dwóch etapach.

 

I ETAP

Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, zespole w terminie od 3 marca do 11 marca 2013 r. potwierdzają w swojej placówce (nie drogą elektroniczną) wolę kontynuacji edukacji przedszkolnej dziecka w kolejnym roku szkolnym. Brak potwierdzenia w określonym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.

 

II ETAP

Rekrutacja dla nowych kandydatów (nie uczęszczających obecnie do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego) rozpocznie się w  II połowie marca br. Terminy, kryteria i zasady zostaną podane do wiadomości w pierwszym tygodniu marca zarówno do przedszkoli i szkół podstawowych, zespołów, jak również zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl.

Przy wykorzystaniu systemu elektronicznego żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania formularzy.

Informujemy jednocześnie, że systemem elektronicznym nie będą objęte dzieci 6-letnie, których rodzice zdecydują o rozpoczęciu edukacji w klasie I szkoły podstawowej oraz urodzone w I połowie 2008 r.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Z Galerii
Projekty
2015


Wsparcie-Wiedza-Sukces


2014


Szkoła bez barier


2013/2014


Wspomaganie na piątkę


2012/2013


Projekt pn. Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie


2011/2012


Edukacja - paszport do przyszłości

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Serce
NK