Dyskoteka "Ostatki"

Ostatki

Charytatywna zbiórka nakrętek

Każda plastikowa nakrętka jest cenna!
Nie wyrzucaj jej z innymi odpadami do śmieci !

Dołącz do nas i zacznie je zbierać. Każdy zebrany kilogram pomoże zebrać fundusze na turnus rehabilitacyjny dla Tobiaszka chorego na dziecięce porażenie mózgowe.

Zbieramy plastikowe nakrętki z :
–                    butelek po napojach, sokach, mleku itp,
–                    pojemników po chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty, itp.),
–                    pojemników po kawie.
Zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkie osoby o wrażliwym sercu do udziału w naszej akcji.

Wszystkim gorąco dziękujemy!

Koordynator akcji
nauczycielka przyrody
Barbara Migalska

Ferie 2014

W drugim tygodniu ferii dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 mogły uczestniczyć w zajęciach, zabawach, wyjściach do wielu atrakcyjnych miejsc. Dzięki dofinansowaniu przez UM Czestochowa, oraz opiece nauczycieli miały okazje w sposób atrakcyjny spędzić po raz kolejny zimowe ferie.

ferie 2014ferie 2014

ferie 2014

Zima wokół nas

Zapraszamy uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas I - III z częstochowskich szkół do udziału w konkursie plastycznym "Zima wokół nas".

Termin nadsyłania prac: 14.02.2014. Szczegóły tu w załączniku.

"Po Prostu"

W środę 18-12-2013r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Po Prostu". Obdarowali wybranych uczniów z klas I-III i z oddziału przedszkolnego prezentami świątecznymi.

PO PROSTU

PO PROSTUPO PROSTU

Sukces Natalii i Rafała

Natalia Rau i Rafał Bajcer, uczniowie klasy VI, reprezentowali naszą szkołę w V Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym z wykorzystaniem zadań matematycznych, który odbył się 27.11.2013 r w SP nr 48. Wykazali się dużą znajomością zagadnień przyrodniczych i treści matematycznych. Zajęli II miejsce w Częstochowie. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka przyrody p. B. Migalska.

Natalia i Rafał

Rozstrzygnięcie XIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na kartkę

Dnia 16. XII.2013 roku odbyło się rozstrzygnięcie XIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na kartkę bożonarodzeniową.

Komisja oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych. Skład komisji: Prof. AJD Włodzimierz Kulej dr Dariusz Słota mgr Grażyna Derbis mgr Olga Łapaj

WYNIKI KONKURSU: KATEGORIA: KLASY 0-III

I MIEJSCE: Oliwia Tałajczyk SP 36 Weronika Patysiak SP 22

II MIEJSCE: Oskar Zalewski SP 22 Agata Pilarska SP 36

III MIEJSCE Weronika Karczewska SP 22 Julia Nocuń SP 29

WYRÓŻNIENIA: Julia Grzywacz-oddz.przedszkolny SP 53 z oddz.integracyjnymi Aleksandra Wachecka SP 22

KATEGORIA: KLASY IV-VI

I MIEJSCE: Karolina Frączek SP 42 Klaudia Mazur SP 47

II MIEJSCE: Magdalena Radwańska SP 42 Kamila Bieda SP 17

III MIEJSCE: Zuzanna Olasek SP 47 Karolina Dominiak SP 53

WYRÓŻNIENIA: Natalia Jakubska SP 47 Ada Lukas SP 42

Zapraszamy nauczycieli laureatów  po odbiór nagród do Szkoły Podstawowej nr 22.

Mikołajki

Naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Uczniowie klas I - III, oddziału przedszkolnego oraz Miejskiego Przedszkola nr 17 uczestniczyli w zabawach plastycznych, konkurencjach sportowych a na koniec dostali słodkie prezenty.
Imprezę przygotowały p. Beata Chatys (wychowawca oddziału przedszkolnego), p. Olga Łapaj (wychowawca klasy II) i p. Grażyna Derbis (pedagog szkolny).

Zdjęcia z imprezy dostępne są w naszej galerii.

Warsztaty w naszej szkole

W ostatni czwartek - 28 listopada - nasz szkoła, razem z Częstochowskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole, przygotowała dla prawie 140 uczniów z częstochowskich szkół podstawowych (a nawet z  okolic) warsztaty plastyczne pod hasłem: Tradycje i obrzędy Bożonarodzeniowe. Dzieci nauczyły się wykonywać cztery ozdoby związane z Bożym narodzeniem: Mikołajka, Gwiazdę Betlejemską, Gwiazdę techniką origami oraz wyklejonego aniołka.
Wcześniej uczniowi klasy III, pod kierunkiem wychowawcy p. Brygidy Puczyńskiej, zaprezentowali świąteczną inscenizację, która wprowadziła nas w nastrój świąt. Nie zabrakło również ciekawej prezentacji multimedialnej przypominającej o - nieco już zapomnianych - tradycjach bozonarodzeniowych.
Oficjalną część zamknęły przmoowy: p. Bogumiła Dobosza - przewodniczącego Częśtochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole oraz p. Agnieszki Kałużenj - Dyrektor naszej szkoły.

Świąteczna inscenizacja:
95-ta rocznica obrony Lwowa

W ostatni piątek, 22 listopada, delegacja naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach upamiętniających 95tą rocznicę obrony Lwowa. Uczniowie oddali hołd poległym obrońcom - orlętom lwowskim - którzy dzielnie bronili Lwowa oraz południowych i wschodnich granic ówczesnej Rzeczpospolitej, przed bolszewicką agresją.